Z Gołkowic Górnych wszędzie jest blisko. To świetna baza wypadowa w pobliskie Pieniny, Tatry i na Słowację. Kotlina Sądecka słynie z najcieplejszych i najbardziej słonecznych dni w roku. To gwarancja przyjemnego spędzania czasu na górskich szlakach o każdej porze roku.
Górskie potoki zapewniają chłód w czasie upalnego lata. Zimą cieszymy się śnieżną aurą sprzyjającą uprawianiu sportów zimowych. W niedalekiej odległości od Centrum Wypoczynku Jordanova znajdują się popularne wyciągi narciarskie. Okolica obfituje w wiele atrakcji sprzyjających aktywnemu spędzaniu czasu.
Przehyba, najwyższy szczyt w okolicy, położony jest w Paśmie Radziejowej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego na wysokości 1175 m n.p.m. Mający ok. 5 km długości pieszy szlak do zlokalizowanego na szczycie schroniska prowadzi asfaltową drogą położoną w urokliwej dolinie górskiego strumyka. Droga wspina się łagodnie do góry, a wspinaczka nie będzie zbyt trudna dla mniej wprawionych turystów. Okolice szczytu umożliwiają na uprawianie turystyki pieszej i rowerowej. To idealne miejsce wypadowe na inne szlaki Beskidu Sądeckiego.
Położony w odległości kilku kilometrów od Centrum Wypoczynku JordaNova Stary Sącz to jedno z najstarszych i najbardziej klimatycznych miast w Polsce. Pierwsza wzmianka o Starym Sączu pochodzi z 1257 roku, kiedy książę Bolesław Wstydliwy nadał księżniczce węgierskiej Kindze ziemię sądecką. Kinga, obecnie Święta, dzięki tym dobrom, w 1280 roku założyła tam klasztor klarysek, który działa tutaj do dziś. Św. Kinga została kanonizowana przez Jana Pawła II w 1999 roku podczas pielgrzymki do Starego Sącza.
Stary Sącz, ze względu na piękną zabudowę, został uznany za rezerwat urbanistyczny. Zabudowa Rynku nawiązuje do średniowiecza. Do 1795 roku stał tu ratusz, ale nie został odbudowany po pożarze. Jego rekonstrukcja znajduje się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Na rynku ocalał XVII-wieczny dom mieszczański nazywany „Domem na Dołkach”, gdzie mieści się muzeum regionalne.